Zawiesia transportowe

Zawiesia łańcuchowe, pasowe, wężowe

Zawiesia transportowe występują w trzech rodzajach: łańcuchowe, pasowe oraz wężowe. W zależności od potrzeb Klienta przygotujemy zawiesie do 4 cięgien z hakami i regulacją długości. Zawiesia w głównej mierze stosowane są w budownictwie, przemyśle oraz transporcie. Nie zamyka to jednak możliwości zastosowania ich do pracy w innych miejscach i warunkach.

Zawiesia – do 4 cięgien z hakami i regulacją długości

Wszystkie zawiesia zmontowane przez SCAPOL posiadają Deklarację Zgodności CE, składane są według europejskich norm EN 818-4. 

Przygotować możemy zawiesia:

  • 1-cięgnowe,
  • 2-cięgnowe,
  • 3-cięgnowe,
  • 4-cięgnowe

Każde cięgno zostaje zakończone hakami do zawiesi wybranymi przez Klienta. Dodatkową opcją przy składaniu zawiesi łańcuchowych jest możliwość regulacji długości dzięki zastosowaniu haków skracających.

Czym jest DOR przy zawiesiach?

Dopuszczalne obciążenie robocze przedstawia nam maksymalne bezpieczne obciążenie zawiesia. Dla zawiesi łańcuchowych przyjęte zostało, że maksymalne obciążenie jest 4x mniejsze od obciążenia zrywającego, to znaczy że współczynnik bezpieczeństwa wynosi 4:1.

Tak zaostrzony poziom bezpieczeństwa został zastosowany, gdyż często zdarza się, że zawiesie zostaje poddane wstrząsom lub szarpnięciom. W konsekwencji spowodować to może zerwaniem łańcucha przy zbyt dużym obciążeniu.

   Skontaktuj się ze specjalistą!

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Skontaktuje się z nami

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 16.00.
Nasi pracownicy odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania i wątpliwości, pomogą wybrać odpowiedni produkt.

mapka-dojazdowa

Scapol sp. z o.o.
Malewo 7 | 99-314 Krzyżanów
tel. / fax: +48 24 356 20 20
biuro@scapol.com.pl

Zostaw wiadomość